מידרג מ2003
461,351 המלצות של לקוחות קודמים על 3,353 בעלי מקצוע ב- 60 תחומי שירות
חיפוש חופשי באזור תל אביב
עזרים  >  טיפים  >  צביעת בית

עזרים

  |  

טיפים בנושא צביעת בית

"מה כבר יכול להיות כל כך מסובך בלצבוע…?" "זה לא נראה לי כזה סיפור לטבול את המברשת בדלי ולמרוח על הקיר…" "כל ילד יודע לעשות את זה" (עם טושים כמובן…). מוכר לכם?

אם, כשאנו אומרים צביעת בית, אנו מתכוונים לטבול ולמרוח, אז אכן - לכך, אין צורך בבעל מקצוע

אז מה ההבדל בין חאפר לבעל מקצוע מיומן? 

צביעת דירה צביעת בית ללא הכנה יסודית תגרום בהמשך לסדקים וקילופים בצבע. ההכנה היסודית כוללת: גירוד - הסרה יסודית של קילופים, שפכטל - סתימת חורים של קידוחים ומסמרים ותיקון פינות שבורות - פינות הקירות שהתנגשנו בהן בעת העברת חפצים, טיפול בסדקים - סדקים בקירות דורשים 'חבישה בתחבושת', ישנה תחבושת למילוי סדקים, אשר נמכרת בחנויות גבס - ממלאים את הסדק עם חומר כמעין מסטיק ועל זה שמים את התחבושת, אשר מונעת את פתיחת הסדקים

בהמשך, חיזוק - מריחת חומר, אשר מחזק את הטיח ומונע קילופים ופיצוצים בעתיד, פירוק מפסקים ושקעים - החאפר יצבע על המפסקים (שימו לב שהוא לא צובע גם את התמונות…), כיסוי - הגנה על כל הרהיטים באמצעות ניילון.

צבעי מסביר איך להכין את הבית לצביעה

כבר בשלב ההכנה ה'חאפר' מתחיל 'לערבב' אותנו ביחס לחומרים. זוכרים את החומר המחזק שהזכרנו? ובכן, חומר מומלץ לכך הנו 'סופר-בונדרול'. פח של חומר זה, אשר אמור להספיק לדירה ממוצעת, עולה כ- 350 שקלים.

ה'חאפר', אשר רוצה לחסוך עלות זו, בוחר לדלג על שלב זה או, גרוע יותר, לערבב מעט מגוון צהוב עם מים - מה שמקנה את המראה הצהבהב של הבונדרול, וממלא את הקירות ברוטב זה.

בשלב הצביעה עצמה, יעדיף ה'חאפר' להשתמש בחומרים הזולים ביותר שניתן להשיג.

לצביעת קירות רצוי להשתמש בחומר רחיץ כגון: סופרקיל 2000 של טמבור. שימו לב, ה'חאפר' יקנה פח צבע בלתי מזוהה, וישפוך את תוכנו לפח ריק של טמבור.

החאפר גם יכול לשים לכם סיד על הקירות, במקום צבע אקרילי ואחרי שנה – שנתיים תתחילו לראות קילופים על הקירות. בסרטון למטה, תוכלו לראות מה אמר לנו צבעי לגבי שימוש בסיד על הקירות.

צביעת קירות - צבע אקרילי לעומת סיד

  

לתקרות מומלץ להשתמש בחומר אשר 'נושם' יותר - פוליסיד של טמבור, היות וחום הבית עולה לתקרה - מה שעלול לגרום לקילופים. במידה ויש עובש באמבטיה, ה'חאפר' יסתפק בצביעה רגילה - מה שלא ימנע את חזרת העובש לאחר מס' חודשים, בעוד שצריך להשתמש באקרינול של טמבור - חומר למניעת עובש. בסרטון הבא, שיפוצניק מקצועי מסביר איך מבצעים צביעת חדר אמבטיה בצורה מקצועית:

צביעת קיר אמבטיה

אגב, למרות שהחומרים המוזכרים לעיל הנם של טמבור, ניתן להשתמש גם בחומרים של נירלט.

כמה שכבות צבע יש לעשות? ובכן, התשובה היא שיש לעשות את מס' השכבות הדרוש להגעה לתוצאה הרצויה. שכבה אחת בד"כ לא תספיק. דלתות רצוי לצבוע בשכיבה. ניתן אומנם לצבוע גם בעמידה, אך התוצאה שונה לגמרי - כאשר צובעים בעמידה, הדלת לא יוצאת חלקה. לפני צביעת הדלת, יש להחליק אותה באמצעות נייר זכוכית או ברנר (אש).

ה'חאפר' יפרסם מחיר מוזל במיוחד ולאחר תחילת העבודה 'יגלה לכם', כי המחיר שנמסר לכם, לא כולל את החומרים, את השפכטל, את המשקופים והדלתות.

מחיר סביר עבור צביעת בית סטנדרטי נע בין 3,000 ל- 4,500 ש"ח. מחיר זה כולל את כל מה שהוזכר לעיל. אם קיבלתם הצעת מחיר של 1,500 ש"ח, כדאי לכם לדאוג לקבל, בכתב, חוזה עבודה, אשר מפרט בדיוק מה תקבלו תמורת סכום זה.

ניקוי הדירה משאריות צבע, בסיום, באופן יסודי, כלול במחיר!

צביעה אומנותית עשויה להכפיל את המחיר. צביעה זו כוללת אלמנטים עיצוביים מיוחדים, אשר גוזלים זמן עבודה רב, ולכן העלות גבוהה יותר והיא בטווח של 6,000 עד 10,000 ש"ח ואף יותר, בהתאם לדרישות הלקוח.

במקרה של צביעת קיר בודד או צביעה של קירות לבנים שאין בהם סדקים, חורים או רטיבות, ניתן בהחלט לצבוע לבד. עכשיו זאת רק שאלה של סבלנות וכוח . למטה מצורף סרטון, שמסביר כיצד תוכלו להגיע לצבע קיר אחיד, מבלי להסתבך יותר מדי.

צביעת דירה בעצמך - איך ליצור צבע קיר אחיד

בכל מקרה אחר ובמיוחד בצביעה של חדרי אמבטיה, שדורשים מומחיות וצבע מיוחד, נמליץ לפנות לצבעי מקצועי.

צבעי מסביר איך לתקן קילוף צבע בבית
צבעי מקצועי מסביר על סוגי שליכט צבעוני

איך תמנעו מצבעים חאפרים?

אם אתם מתכננים לצבוע בעצמכם - אז באמת כל הכבוד. אך אם "עשה זאת בעצמך" זה לא בדיוק מה שמתאים לכם אז רשימת המלצות על צבעים אמינים, תוכל בהחלט לעזור לכם. הרשימה היא לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים. ההמלצות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שכבר חוו את השרות של הצבעים שברשימה.

   

שאלות נפוצות לדף זה

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים).
שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים).
שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.
   |       |       |       |       |       |       |