תיקון גלקסי
סדרת גלקסי S, לצד האייפון וטלפונים חכמים נוספים, הצליחה לתפוס מקום מכובד ברשימת המכשירים הנמכרים ביותר בעולם ובישראל בפרט. אז אם גם לכם יש בכיס מכשיר גלקסי S2, S3 או S4 – מומלץ לקרוא את הטיפ הבא, בו נפרט תקלות ובעיות נפוצות במכשירי גלקסי, מחירים מומלצים לתיקון גלקסי, נזהיר מפני שיטות של חאפרים וכמובן, נמליץ על מעבדות סלולר לתיקון גלקסי שנבחרו כמומלצים ביותר.


תיקון גלקסי S – תקלות נפוצות

גלקסי S היא סדרת מכשירים ניידים חכמים מבית סמסונג, המריצים אנדרואיד, מערכת הפעלה בקוד פתוח, המאפשרת עריכת שינויים בתוכנה ובחומרה של המכשיר. זהו אמנם יתרון גדול של גלקסי על פני מכשירים אחרים, אולם זו גם נקודת תורפה ופתח לתקלות רבות. בטיפ זה נרחיב על תקלות נפוצות בסדרת מכשירי הגלקסי הנפוצים בישראל, אותן חובה על כל משתמש להכיר וכמובן על האפשרויות לתיקון הגלקסי.

 • מסך גלקסי שבור

 • שקע טעינה בגלקסי לא עובד

 • מוות פתאומי בגלקסי - Sudden Death

 • גלקסי נפל למים

בכל תקלה נפרט כיצד מעבדת גלקסי איכותית תתקן אותה ומהו המחיר המומלץ שעלינו לשלם בעד התיקון.


מסך גלקסי שבור

החלפת מסך לגלקסי, הוא אחד התיקונים הנפוצים ביותר בקרב בעלי טלפון חכם ובפרט במכשירי גלקסי. להבדיל מטלפונים לא חכמים, בגלקסי המסך הוא לא רק זכוכית או פלסטיק אלא חלק מהותי במכשיר, ויש שיאמרו שהמסך הוא המכשיר כולו.

בגלקסי "מסך" הוא שם כולל, לשני סוגים של מסכים אשר ביחד עם הכפתורים נקראים "מכלול" ומהם הוא מורכב:

 

 • מסך מגע - "מסך הטאץ'" הוא למעשה, הזכוכית הפנימית, המתרגמת את הנגיעות שלנו לפעולות במכשיר.

 • מסך LCD - המסך שעליו מוצגת התמונה. מסך זה כולל את כפתור הבית ולחצני מגע (בגלקסי S2 – כפתור "בית" וכפתור "תפריט").

מתי נצטרך החלפת מסך בגלקסי?

סדק חיצוני של הזכוכית עלול להשפיע על איכות הטאץ' ועל התפעול השוטף של המכשיר אולם ברוב המקרים המכשיר יכול להמשיך לעבוד בצורה טובה וזהו עניין אסתי בלבד.

במידה וישנו שבר פנימי ומסך ה- LCD נסדק, מה שמביא להשחרת המסך – יש לגשת למעבדה ולהחליף מסך.

איך נבצע תיקון מסך שבור בגלקסי?

במקרה של שבר, תיקון המסך בגלקסי מתבצע על ידי הסרת המסך השבור, פתיחת המכשיר והעברת כל רכיבי המכשיר אל המסך החדש.

כמה זמן לוקח תיקון מסך גלקסי?

משך תיקון מסך גלקסי הוא כ-45 דקות טיפול.

טכנאי סמארטפון מסביר על החלפת מסך לגלקסי

מחיר תיקון מסך גלקסי

מחיר תיקון מסך של גלקסי משתנה על פי דגם המכשיר ואיכות המסך. עלות התיקון עלולה להיות יקרה מאוד, מאחר ורוב המסכים מיוצרים על ידי חברת סמסונג בעצמה ולא על ידי חברות אחרות כפי שקורה באייפון. היעדר התחרות ומכירת שני המסכים כמכלול, הופכות קניית מסך גלקסי חדש לעסק יקר. מחיר תיקון של מסך גלקסי, משתנה כמובן בהתאם לדגם הגלקסי ואיכות המסך. כיום קשה להבחין בין מסכים לא-מקוריים הנמכרים במעבדת סלולר לבין אלו המקוריים מאחר והמראה החיצוני והביצועים כמעט זהים.

נפרט כאן את המחיר הממוצע לתיקוני מסך במכשירי גלקסי שונים. המחירים המוצגים כוללים את עלות ההחלפה כולל מע"מ.

 • עלות החלפת מסך בגלקסי S2 - 500-700 ₪.

 • עלות החלפת מסך בגלקסי S3 – 600-800 ₪.

 • עלות החלפת מסך בגלקסי S4 – 900-1100 ₪.

במידה וקיבלתם מסך ואינם בטוחים האם הוא מקורי, תוכלו לבצע בדיקה קטנה בעצמכם – הציגו על המסך תמונה לבנה לחלוטין- וכוונו את הבהירות לעוצמה הגבוהה ביותר, קחו מכשיר גלקסי תקין (רצוי מאותו הדגם כמובן) ובצעו אותו הדבר. אם מופיעים כתמים או נקודות בצבע שאינו לבן – המסך איננו מקורי.

קניתי מסך גלקסי "מחודש" – מה זה?

תהליך הכנת מסך גלקסי מחודש, הוא תהליך איטי וזהיר בו מפרידים באמצעות חימום בין הזכוכית החיצונית לבין ה-LCD ומדביקים במקומה זכוכית חיצונית חדשה. מסכים אלו נוטים להישבר לעתים תכופות יותר ולעתים יקפא המסך. מחירו של מסך מחודש נמוך בכ-150 עד 200 ₪ ממסך מקורי חדש.

רוב מעבדות לתיקון גלקסי מוכרות את מסך המגע ומסך ה-LCD כמכלול אחד ולא בחלקים נפרדים. על מנת לפריד בין החלקים יש צורך במכונה מיוחדת, ורוב המעבדות לא מבצעות תהליך זה.


תיקון שקע טעינה בגלקסי

בסוף יום עבודה עמוס, כולנו צריכים קצת מנוחה. גם הגלקסי. אבל מה קורה כאשר הגלקסי פשוט מסרב לנוח ולא נטען? אחת הפניות הנפוצות ביותר במעבדות סלולריות היא תיקון שקע טעינה בגלקסי.

מה גורם לתקלה בשקע טעינה בגלקסי?

 • תקלה זו נפוצה בעיקר במכשירי גלקסי S2, אשר מתחילים להתיישן בעקבות בלאי של המכשיר

 • משיכה חזקה, קיפול או משחק לאורך זמן עם כבל הטעינה של הגלקסי.

 • חדירת מים לשקע הטעינה ויצירת קורוזיה. להבדיל מהמצב המוכר והעצוב בו המכשיר נופל כולו למים, כאן מדובר במעט מים שנשפכים על המכשיר, וחודרים לרוב לשקע הטעינה ולחיבור האזניות.

 • אוזנייה שנשרפה בעקבות חדירת מים.

תיקון שקע טעינה בגלקסי

במכשירי גלקסי S2 ו-S4 תהליך התיקון פשוט וכולל החלפה של יחידת שקע הטעינה שאיננה חלק מלוח האם, לא לפני שהשקע עצמו נבדק ונמצא תקין על ידי טכנאי המעבדה. לעומת זאת, בגלקסי S3 התהליך מורכב יותר, מאחר ושקע הטעינה בדגם זה דבוק ללוח. יש לחמם את השקע התקול, להסיר אותו ולהלחים שקע חדש. זהו תהליך מורכב יחסית וחשוב לברר אם המעבדה שאליה הגעתם יודעת לבצעו.

טכנאי סמארטפונים מסביר על תיקון שקע טעינה בגלקסי

:: הידעת?

ניתן לזהות קצר בשקע הטעינה בגלקסי באופן הבא: נסו לכבות את המכשיר להוציא את הסוללה ולהחזירה למקום. אם המכשיר נדלק מעצמו (ללא לחיצה על כפתור ההדלקה) – יש קצר בשקע הטעינה.

מחיר תיקון שקע טעינה

מחיר תיקון התקלה משתנה על פי דגם המכשיר כאשר עבור מכשיר גלקסי S3 העלות גבוהה יותר בעקבות מורכבות התהליך.

 • מחיר תיקון שקע טעינה בגלקסי S2 ו-S4 נעה בין 100 ₪ ל-250 ₪.

 • מחיר תיקון שקע טעינה בגלקסי S3 יהיה בטווח שבין 150 ₪ -280 ₪.

משך הטיפול בתיקון שקע טעינה בגלקסי S2 וגלקסי S4 אורך כחצי שעה ובגלקסי S3 יכול להגיע ל-3 שעות.


מוות פתאומי בגלקסי או Sudden Death Syndrome

קראתם נכון. מוות פתאומי. ביום בהיר אחד, ללא שום הודעה מראש, אתם נאלצים לומר לגלקסי שלכם (ולכמה אלפי שקלים) שלום ולא להתראות. סינדרום המוות הפתאומי (SDS) היא תופעה חמורה אשר נפוצה בסדרת ייצור מסוימת של מכשירי גלקסי S3 עם נפח אחסון של 16GB, וגורמת למכשיר לשבוק חיים ללא כל התראה מוקדמת.

אוקיי, נבהלתי - איך זה קורה?

בגלקסי קיים רכיב זיכרון פלאש המכונה eMMC (או בקיצור: מעבד). במהלך חיי הגלקסי S3 מבוצע עם רכיב זה תהליך שגוי בתוכנה, אשר גורם למותו של המכשיר ללא יכולת חיזוי מראש מצדכם.

האם גם למכשיר הגלקסי שלי צפוי מוות פתאומי?

כמו לכל דבר בחיים (או במוות) – גם לעניין הזה פותחה אפליקציה אם האפליקציה התריעה שבגלקסי שלכם רכיב "Insane" והמכשיר עודנו בחיים – פנו למעבדת סלולר קרובה לביצוע תיקון בתוכנה ומנעו את מותו בטרם עת!

טכנאי גלקסי מסביר מהו מוות פתאומי בגלקסי

תיקון מוות פתאומי בגלקסי

לפני הכל – חשוב לציין כי תקלת המוות הפתאומי מכוסה במסגרת אחריות היצרן של סמסונג ומכשיר גלקסי שנפגע ממנה מוחלף.

מעבדות סלולר מטפלות בתקלה על ידי החלפת מכשיר ללקוח או על ידי הלחמת רכיב זיכרון פלאש חדש. זהו תהליך מורכב בו נדרשת הלחמה עדינה ביותר ולא כל המעבדות מבצעות אותו.

משך תיקון מוות פתאומי בגלקסי יכול להגיע למספר שעות ולעתים לכמה ימים, לרוב תתבקשו להשאיר את המכשיר לטיפול במעבדה.

מחיר תיקון מוות פתאומי של גלקסי נע בין 450 ₪ ל-700 ₪.


גלקסי נפל למים או קורוזיה

מכשירי סמסונג גלקסי אמנם יודעים לעשות אלפי פעולות, ואת חלקן אפילו במקביל, אבל לשחות הם עוד לא למדו.

המפגש של המים עם הגלקסי עלול לגרום לשריפת רכיבים בתוך המכשיר, שריפת הסוללה, שקע הטעינה, שקע האזנייה. חדירת מים לחלקים פנימיים כמו מעגל הטעינה או מערכת האודיו של המכשיר נחשבת לתקלה מורכב יותר לטיפול. למכשירי גלקסי לוח אם המורכב מ-14 שכבות ובעת מגע עם מים נוצרת תוך שניות קורוזיה על השכבות העליונות.

תיקון גלקסי שנפל למים

בתחום הצלילות של סמארטפונים קיימים פתרונות שונים ומשונים, הבולטים שביניהם הטמנת הגלקסי בתוך שקית אורז (לא מבושל!) אטומה למספר ימים, וייבוש הרכיבים הרטובים באמצעות מכשיר פן. פתרונות אלו אינם ודאיים ואינם מטפלים כלל בקורוזיה ורצוי לגשת למעבדת סלולר מקצועית לטיפול במכשיר .מומלץ לא לנסות להפעיל את המכשיר מרגע המגע עם המים ולהוציא את הסוללה על מנת למנוע קצר והשבתת המכשיר.

במעבדה ייכנס המכשיר לתהליך ניקוי קורוזיה המורכב מ-4 שלבים:

 1. פירוק הגלקסי והפרדת חלקיו עד ליחידה הקטנה ביותר.

 2. טבילת כל חלק ב-"אמבטיית קורוזיה" ובה חומר הנועד למנוע היווצרות קורוזיה.

 3. ייבוש ידני של כל חלקי הגלקסי.

 4. הרכבה מחדש של המכשיר ובדיקת תקינות כל חלקיו.

מחיר תיקון גלקסי שנפל למים וניקוי הקורוזיה נע בין 100 ₪ ל-250 ₪ כולל מע"מ. במידה ונמצא רכיב תקול לאחר הרכבת וייבוש הגלקסי תאלצו להחליפו ברכיב חדש ולהוסיף את עלותו לתשלום על ייבוש הרכיבים וניקוי הקורוזיה.

משך כל התיקון עשוי להגיע לכמה שעות ולרוב תתבקשו להשאיר את מכיר הגלקסי במעבדה.

איך מנקים קורוזיה?

 


שיטות של חאפרים

סדרת מכשירי סמסונג גלקסי S היא הסדרה הנפוצה בעולם. זו בשורה טובה ליצרן ולנו הצרכנים, אולם אופיו הפתוח של המכשיר, להבדיל מהאייפון הסגור לשינויים, הופך את שוק המכשירים וחלקי החילוף שלהם לפרוץ מאוד.

תחום פרוץ ביותר בתיקון מכשירי טלפון חכמים ובפרט בתיקון גלקסי הוא תחום התצוגות, קרי – המסכים. חשוב להיזהר ממעבדות אשר מוכרות מסכים "מחודשים" אשר לא מגיעים לביצועים של מסכים מקוריים או תואמים מבחינה איכותית, כמו חדות התמונה, הצבע, ואיכות המגע. נסו להריץ על המסך שקיבלתם את הבדיקה שציינו בתחילת הטיפ.

נקודת תורפה נוספת בתיקון מכשירי גלקסי וסמארטפונים באופן כללי היא הקורוזיה הידועה לשמצה, לדוגמא - לקוח הגיע למעבדה עם תקלה בשקע הטעינה של מכשיר הגלקסי S3 שלו. טכנאי המעבדה הסלולרית הלחים את שקע הטעינה החדש בצורה לא תקינה והתקלה לא נפתרה. הטכנאי סיפר ללקוח ששיש במכשיר קורוזיה וגבו ממנו תשלום גבוה יותר על החלפת חלקים אחרים במכשיר. אין לנו דרך לדעת שיש קורוזיה במכשיר הגלקסי ואנחנו נתונים לחסדי הטכנאי. לכן חשוב להגיע למעבדות סלולר מומלצות עם טכנאי סלולר מקצועיים.

שיטות של חאפרים בתיקון סמארטפון

 


המלצות על מעבדות סלולר לתיקון גלקסי

סביב גלקסי התפתח שוק גדול של חלקי חילוף, מערכות הפעלה, שירותים ותוכנות, וכמו בכל שוק – גם כאן צריך להיזהר מחאפרים ומבעלי מקצוע לא הגונים שידעו לנצל את הצורך שלנו במכשיר וייגבו מאיתנו סכומים גבוהים בעד עבודה לא איכותית.

לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימה של מעבדות סלולר מומלצות לתיקון גלקסי לפי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מהמעבדה שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא מעבדה מומלצת לתיקון גלקסי באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של מעבדות סלולר לתיקון גלקסי, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל תיקון גלקסי, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות המעבדה שברשימה, כך שהציון שלה כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימה המלאה של מעבדות סלולר מומלצות לתיקון גלקסי באזורכם.

גלקסי לא נדלק – מה הסיבה?

ישנן סיבות רבות העלולות לגרום למכשיר הגלקסי לא להידלק - סוללה פגומה, תקלה בשקע הטעינה של הגלקסי, תקלה במערכת ההפעלה וכמובן חדירת מים לתוך הגלקסי. אם הגלקסי שלכם לא נדלק, רצוי לגשת למעבדת סלולר מומלצת לתיקון גלקסי ולטפל בתקלה במהירות.

גלקסי לא נטען – מה הסיבה?

משתמשי גלקסי מכירים היטב את המצב המתסכל בו הגלקסי מחובר לכבל הטעינה ופשוט מסרב להיטען, או נטען לסירוגין. תקלה בשקע הטעינה נפוצה בעיקר במכשירי גלקסי S2 ויכולה להתרחש עקב בלאי, משיכה ומשחק בכבל הטעינה וכמובן חדירת מים לשקע הטעינה. ניתן לתקן תקלה זו רק במעבדת סלולר המתמחה בתיקון גלקסי.

גלקסי לא מתחבר למחשב – מה עושים?

ראשית, החליפו כבל טעינה (USB) וחברו את הגלקסי למחשב שוב. אם התקלה נמשכת, התקינו את Kies, תוכנת העברת הנתונים של סמסונג, שתתקין עבורכם התקנים (דרייברים) חשובים. אם הגלקסי שלכם עדיין לא מתחבר למחשב, כנראה ומדובר בתקלה בשקע הטעינה - גשו למעבדת גלקסי מומלצת.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.