עיצוב גינות
הגינה הביתית היא חלקת האלוהים הקטנה שלנו והיא הופכת את הבית למקום ירוק ונעים יותר לחיות בו. בין אם אתם גרים בדירה קטנה בקומה האחרונה של הבניין, בבית עם שטח אדמה קטן או בוילה מפוארת עם שטח רב, על מנת שהגינה שלנו תפרח ותשדרג את הבית – חייבים קודם כל להשקיע זמן ומחשבה בתכנון עיצוב הגינה. בטיפ הבא נציג כמה שאלות חשובות, לפני שפונים לגנן וגם תוכלו לקרוא על עיצוב גינות גג ועיצוב גינות יוקרה.


שאלות חשובות לפני עיצוב גינה מוצלח

למי ולמה מיועדת הגינה?

עיצוב גינה מחייב מחשבה מראש על ה-"קהל" שלה. שאלו את עצמכם - האם הגינה תהיה מקום משחק לילדים או לנכדים? האם הכלב והחתול ירבצו בגינה? האם הגינה תהיה מקום לבילוי עם חברים? או שאולי אתם מעוניינים לנסות ולעצב גינת ירק? התשובות לכל השאלות האלו משפיעות על תכנון ועיצוב הגינה באופן משמעותי וחשוב לענות עליהן לפני שהגינה מוקמת.

 

מה התקציב שלכם לצורך עיצוב הגינה?

לפני הפגישה עם הגנן עליכם להחליט מה התקציב שאתם רוצים להקצות לצורך עיצוב הגינה.

יש לכם זמן להשקיע בתחזוקת הגינה?

גינה מעוצבת היא לא רק עניין של כסף, אלא גם של זמן. עליכם להחליט האם אתם מעדיפים לעצב את הגינה כך שהתחזוקה שלה תהיה מעטה ופשוטה או שדווקא מתחשק לכם לעבוד בגינה יום-יום.

גינה שמתוכננת לתחזוקה מעטה תכלול למשל: צמחים שאינם דורשים השקיה יומיומית, ריצוף חלקים גדולים משטח הגינה, פיזור אבני טוף או דשא סינתטי שתמיד ירוק.

גינה שמחייבת תחזוקה שוטפת רבה - בה תוכלו להפוך למעין גננים ולטפל בגינה בעצמכם - תכלול פחות חיפוי קרקע ויותר פרחים וצמחים הדורשים עישוב וטיפול קבוע. כמובן, שניתן גם לשלם לגנן מקצועי שיטפל בגינה.

כמה סבלנות יש לכם לחכות לתוצאות של עיצוב הגינה?

נקודה נוספת, ולא פחות חשובה, היא תוך כמה זמן אתם מצפים שהגינה תהיה מעוצבת ותניב פירות. אם תדעו כמה זמן אתם מוכנים לחכות, תוכלו לתאם ציפיות עם הגנן ולמנוע אי הבנות וחוסר נעימות.

לעיתים אתם רואים גינות מעוצבות יפיפיות ואינכם יודעים שלקח מספר שנים להגיע לתוצאה הזאת. אם אתם זקוקים לתוצאה מיידית (רוצים למכור את הבית?) אז שתפו את הגנן בצורך שלכם.

עיצוב גינה

 


עיצוב גינות גג

אם אתם מעוניינים בעיצוב גינה אבל גרים בבניין ללא שטח אדמה משלכם, או שיש לכם מרפסת גדולה ולא מנוצלת – הטיפ הבא בשבילכם. בטיפ נלמד כיצד לעצב גינת גג מוצלחת.


עיצוב גינות יוקרה

עיצוב גינת יוקרה היא אפשרות שאיננה פתוחה בפני כל אחד, והיא דורשת שטח גדול, זמן רב, וסכום כסף מכובד להשקעה. אם אתם מעוניינים להפוך את הגינה שלכם לפנינה אמיתית – עברו לטיפ בנושא גינות יוקרה מעוצבות.

גנן מסביר על אבני מדרך לעיצוב גינות

 


המלצות על גננים לעיצוב גינות

בין אם בחרתם בעיצוב גינת יוקרה, עיצוב גינת גג, או עיצוב גינה במרפסת – חשוב להפקיד את הגינה שלכם בידי גנן מקצועי ואמין, שידע להפיק ממנה את המיטב. לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימה של גננים מומלצים המתמחים בעיצוב גינות, לפי חוות  דעת של אלפי לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מהגננים שברשימה. בנוסף, תקופה ארוכה אחרי עיצוב הגינה אנו בודקים שוב עם הלקוחות האם הם מרוצים מהתוצאות בפרספקטיבה של זמן.


שאלות נפוצות לדף זה

איך מעצבים גינת גג? צירפנו תשובה בווידאו!

גינת גג שונה במבנה שלה ובדרישות שלה, ולכן גם העיצוב שלה שונה. בטיפ הבא גנן מקצועי מסביר איך לעצב גינת גג.

 

איך לחפות גינה? התשובה בווידאו!

חיפוי או כיסוי גינה בגזם יכול לשפר את אדמת הגינה וגם לחסוף במים, בטיפ, גנן מסביר כיצד תוכלו להשתמש בפסולת שהגינה שלכם מייצרת עבור דישון. 

 

איך להשקות גינה בטפטפות? צירפנו תשובה בווידאו!

טפטפות, ההמצאה הישראלית, יכולה להטיב מאוד עם הגינה שלכם. בטיפ הבא גנן מסביר איזה טפטפות מומלצות לגינה. 

 

מה זה אבני מדרך? צירפנו תשובה בוידיאו!

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.